‘Süleymancılar, çocukları ölen ailelere baskı yapıyor’

‘Süleymancılar, çocukları ölen ailelere baskı yapıyor’

Adana Aladağ’daki yurt yangınının ardından yurt yöneticilerinin çocuklarını kaybeden ailelere şikayetçi olmamaları yönünde baskı yaptığı iddia edildi.

Adana Aladağ’da Süleymancılar’a ait yurtta hayatını kaybeden çocukların ailelerine ve mağdur öğrencilere cemaate yakın isimler aracılığıyla şikayette bulunmamaları yönünde baskı yapıldığı iddia edildi.

Adana Barosu yöneticileri, iddia üzerine soruşturmayı yürüten Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan’la görüştü.

Yangında hayatını kaybeden çocukların yakınları ve mağdur aileler için Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu ve Çocuk Hakları Komisyonu’ndan görevlendirmeler yapıldı. Süleymancılar’ın ailelere baskı uygulamasını öğrenmesi üzerine baronun görevlendirdiği avukatlar savcılığa şikayette bulundu. Şikayet üzerine adliye çevresinde bulunan ve cemaatle ilişkisi olduğu anlaşılan kişiler adliye çevresinden uzaklaştırıldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ise dün yaşanan gelişmeler üzerine açıklama yaptı. Küçük, soruşturmanın sağlıklı bir şekilde, gerçekleri ortaya çıkaracak yönüyle yürütülmesini istediklerini ve bu konuda baro olarak olayın ve dosyanın takipçisi olacaklarını ifade etti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Aralık 2016 17:38
www.evrensel.net