Akaryakıt tankerinde patlama: 1 ölü, 2 yaralı

Akaryakıt tankerinde patlama: 1 ölü, 2 yaralı

İstanbul Büyükçekmece'deki akaryakıt tankerinde patlama meydana geldi. 1 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi yaralandı.

İstanbul Büyükçekmece'de akaryakıt tankerinin tamiri sırasında meydana gelen patlamada 1 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi de yaralandı. 

Büyükçekmece İçel Caddesi'ndeki bir akaryakıt tankerinin tamiri sırasında saat 13.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlama oksijen kaynağı ile tankere müdahale edildiği sırada oldu. Patlamanın etkisi ile tankerin kapağı kaynağı yapan Ali Alzeri'ye çarptı. Çarpmanın etkisiyle Ali Alzeri hayatını kaybetti. Tamirhanedeki İbrahim Alzeri ve Kamil Gökçe ise yaralandı. 

AYNI DEPREM GİBİ'

Patlamanın yakınındaki bir dükkanın sahibi Tufan Ulutaş, "Patlama korkunçtu. Deprem gibi aynı. Alttan bir vurma. Önlem hiç yok. Bunun basınç yapacağını biliyorlar bunun. Kaynak yapıyorsun sen. Bunun içi gaz dolu. Saniyede patlamış" dedi. 

'MAALESEF BİR İŞ CİNAYETİ DAHA...'

Olay yerine gelen CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de olayla ilgili bilgi aldı. Basın mensuplarına bir açıklama yapan Şeker, "Maalesef bir iş cinayetinde daha bir Suriyeli işçinin öldüğüne şahit olduk. Burası eski tankerlerin tamiratlarının yapıldığı bir yer. Bu tür tankerlerde içindeki gaz boşaltılmadan kaynak işlemi yapılırsa ki; bunu buradaki çalışanın bilmesi mümkün değil. Doğru düzgün belki Türkçe'si yok. İş ile ilgili hiç bir teknik bilgisi yok. Oksijen kaynağı doğrudan bu tankerin patlamasına yol açmış" diye konuştu. (İstanbul/DHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Aralık 2016 17:07
www.evrensel.net