Aladağ'da evde yangın çıktı; can kaybı yok

Aladağ'da evde yangın çıktı; can kaybı yok

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 12 kişinin can verdiği yurt yangınından geçen kısa bir zaman sonra aynı mahallede bulunan evde yangın çıktı

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangını faciasından sonra bugün akşam saatlerinde bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Can kaybının olmadığı yangın kısa sürede söndürüldü.

İlçede, salı akşamı çıkan yangında 12 kişinin hayatını kaybettiği öğrenci yurdunun bulunduğu Sinanpaşa Mahallesi'nde bir evde saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yurt yangınında yaşamını yitiren öğrencilerin cenazelerinin toprağa verilmesinin ardından çıkan yangın hava karardığı için ilçenin geniş kesiminden görüldü. Evden yükselen alevlere itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri kısa sürede müdahale etti. Yangın kısa sürede söndürüldü.

Yurt yangını nedeniyle tedirgin olan vatandaşlar da buraya yangın yerine akın edince kısa sürede panik ve arbede yaşandı. Can kaybının olmadığı yangında soğutma çalışması yapılarak yangının çıkış nedeni incelenmeye başlandı. (Adana/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Aralık 2016 19:50
www.evrensel.net
ETİKETLER AladağAdanaYangın