01 Aralık 2016 20:49

Demirtaş'tan Aladağ mesajı

Demirtaş, Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınına dair açıklama yaptı.

Paylaş

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınına dair açıklama yaptı.

Demirtaş'ın açıklaması şöyle:

"Adana’nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yangında 11’i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybetmesi ve 22 öğrencinin yaralanması beni derinden üzdü. Hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Hepimizin özlemi bu tür felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ülke ortamına ulaşmaktır. Ne yazık ki, bu tür felaketler; bu ihmalkarlık, bu denetimsizlik, bu sorumsuzluk, devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumları devam ettikçe yaşanacaktır.

Çocuklar hepimizin hem bugünü hem de geleceğidir. Onların sağlıklı, güvenli ve huzurlu ortamlarda yaşamaları, hiçbir istismarla karşılaşmamaları, nitelikli ve bilimsel eğitim almaları hepimizin hem beklentisi hem de mücadele konusudur.

Umuyorum ki, bir daha böyle bir felaketi, böyle bir utancı yaşamayız. Bunun ilk adımı sorumlulardan hukuk önünde hesap sorulmasıdır. Ama bu yetmez. Partimiz başta olmak üzere tüm demokrasi güçleri, vicdan sahibi her bir yurttaşımız çocuklarımızın rahat edecekleri, kendilerini geliştirecekleri insani yaşam ve eğitim ortamını sağlamak için üzerine düşeni yapmalıdır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Gebze Schneider Elektrik işçileri Günsan için iş bıraktı

SONRAKİ HABER

İthal edilen angusların İskenderun limanına getirilmesine tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa