Behçet Necatigil doğumunun 100. yılında anılıyor

Behçet Necatigil doğumunun 100. yılında anılıyor

Usta Şair Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında İş Sanat sahnesindeki müzikli dinleti ile anılacak.

Türkiye şiirinin değerli kalemlerinden Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında İş Sanat sahnesindeki müzikli dinleti ile anılacak.

Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı Şimdi Uzak Yakın… başlıklı dinletide Necatigil’in yıllar önce İstanbul ve Ankara radyolarında yayımlanan Uzak Yol Kaptanı, Gaz ve Kediciler oyunları seslendirilecek. Usta Tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in sesleriyle hayat vereceği hikayeler, oyunların kendi gerçekliğini yansıtan dekor, müzik ve efektlerle renklenecek. Edebiyat ile müziğin iç içe geçtiği dinletide, Serdar Yalçın’ın bestelediği eserleri kemanda Seda Subaşı, klarnette Gürhan Eteke yorumlayacak.

Behçet Necatigil’in günlük yaşamdan kesitlere, insanın umutlarına, dramlarına ve arayışlarına yer verdiği, yayımlandığı dönemde büyük ilgi gören ve ardından gelen kuşaklarda iz bırakmış eserlerinin bu yepyeni düzenlemesini kaçırmak istemeyenler 12 Aralık, pazartesi akşamını ajandalarına not edebilirler. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Behçet Necatigil