Batman’da çocuklara ne oldu?

Batman’da çocuklara ne oldu?

Batman’da Yatılı Bölge Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin cinsel istismara maruz kaldığı iddia edildi.

Batman’da Yatılı Bölge Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin cinsel istismara maruz kaldığı iddia edildi. Ancak konuya ilişkin farklı açıklamalar geldi. İlk olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, yetkililerin bilgi vermediğini, olayın üstünün kapatılmak istendiğini söyledi. Batman Valiliği olayı yalanladı. Batman Baro Başkanı Abdülhamit Çakan ise okuldaki görevlilerin çocuklara yönelik bir istismarının olmadığını söyledi. Farklı açıklamaların yapıldığı olayın aydınlatılması bekleniyor.

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Batman’da 4 çocuğa tecavüz edildiği bilgisi üzerine yaptığımız araştırmada, gündüz saatlerinde çocukların hastaneye getirildiğini, muayenelerinin yapıldığı bilgisini edindik. Çocukların şu anda ne durumda ve nerede oldukları bilinmiyor. Hastane yetkililerinin hiçbirine ulaşamıyoruz. Bu olayın üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz. Yetkililerden derhal açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Batman Valiliği ise, sosyal medya hesabından, “Sosyal medya paylaşımlarında Batman’da İmam Hatip’te 4 çocuğun tecavüze uğradığı haberleri asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır” şeklinde bir açıklama yayınladı.

Telefonla görüştüğümüz Başaran, olayın detaylarını araştırdıklarını ifade ederek, “Sosyal medyada paylaştığımız bilgiler dışında henüz bir bilgi yok. Yetkililer olayın üstünü kapatmak istiyor” dedi.

Batman Baro Başkanı Abdülhamit Çakan ise şunları kaydet: “Olay Sason YİBO’da oluyor. Bir öğretmenin ya da başka birilerinin bir istismarı yok. 5 öğrencinin kendi aralarında oyun oynaması sonucu yaşanan bir olay. Öğrencilerin Sason savcılığında ifadeleri alındı.” (Diyarbakır/EVRENSEL)

www.evrensel.net