30 Kasım 2016 19:50

SGK’ye açığa alınanlar için çağrı

BES üyeleri, SGK’de çalışırken açığa alınan 73 arkadaşlarının göreve iade edilmesi talebiyle eylem yaptı.

Paylaş

Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, SGK’de çalışırken açığa alınan 73 arkadaşlarının göreve iade edilmesi talebiyle SGK Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.  Açıklamaya Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri de destek verdi.

Açıklamayı yapan BES Genel Başkanı Fikret Aslan, “AKP iktidarı 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek  kamu hizmetlerinin piyasalaşmasını tamamlamak istemektedir. AKP,  iktidar olduğu günden bu yana kamu emekçilerinin iş güvencesini kaldırmayı hedefliyor” diye konuştu. İktidarın toplumsal muhalefeti susturmaya çalıştığını belirten Aslan, “Eşitlik, adalet, barış ve insanca bir yaşam talep etmek suç haline gelmiştir.  Binlerce kamu emekçisinin görevine hukuksuz bir şekilde son verirken, ortaya bir gerekçe koymaktan aciz kalmış, kamu emekçilerinin savunma hakkını bile yok saymıştır” dedi.

Aslan, SGK Yönetim Kurulunun ihraçlar ve açığa almalar karşısında sessiz kalmasına tepki göstererek, “Sözde SGK emekçilerinin temsilcisi olarak yönetim kurulunda yer alan Memur Sen temsilcisi de, SGK emekçilerinin yanında olmak yerine, bu hukuksuz uygulamalarda idareyle ve siyasi iktidarla işbirliği yapmasının hesabını SGK emekçilerine verecektir” diye vurguladı.

Aslan, sendika olarak kamu emekçilerinin yanında olmaya devam edeceklerini kaydederek,  AKP Memur Sen işbirliği ile keyfi bir biçimde yönetilen, kadrolaşma ve liyakatsiz atamalarla adaletsizliğin sembolü haline getirilen Sosyal Güvenlik Kurumu şunu iyi bilmelidir ki, BES’i susturmaya gücünüz yetmeyecektir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

TMMOB: Zemin kaplama yangını büyüttü, zehirlenmeye yol açtı

SONRAKİ HABER

Melih Gökçek'ten zırhlı cip savunması: Valilik kararıyla araç tahsis edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa