30 Kasım 2016 12:35

CHP'den yurt yangını haberlerine yayın yasağına itiraz

CHP'li Barış Yarkadaş, Adana'daki yurt yangınına getirilen yayın yasağına itirazda bulundu.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, RTÜK'ün Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği yangın haberlerine ilişkin aldırdığı yayın yasağı kararına itiraz etti.

Avukatı Turan Aydoğan aracılığıyla Aladağ Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuran Yarkadaş, "Yayın yasağında kamu yararı yoktur" ifadesini kullandı.

NEYİ GİZLİYORSUNUZ?

RTÜK'ün Aladağ Sulh Ceza Mahkemesi'nden aldırdığı yayın yasağı kararının "açık bir sansür" olduğunu belirten Yarkadaş, "Belli ki iktidarın gizleyecek çok şeyi var. Bu yüzden yayın yasağı aldırıp gerçeğin üstünü örtmeye çalışıyorlar" ifadesini kullandı.

Yarkadaş, Twitter hesabından ise konuya ilişkin farklı bir hatırlatmada bulundu. Yarkadaş, "30 Kasım 1925'te tarikat, tekke ve zaviyelerin kapatıldı... 30 Kasım 2016'da ise tarikat yurdunda hayatını kaybeden 12 kişi toprağa verilecek" diye yazdı.

6 MİLYONA MÜFTÜLÜK BİNASI

Halk TV'ye konuşan Yarkadaş, "Adana'da 12 kişinin öldüğü gün Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, aynı kentte 6 milyona mal olan müftülük binası açtı. O parayla, güvenli bir yurt yapılamaz mıydı?" dedi.

Adana'da 12 kişinin hayatını kaybetmesinin ortaya çıkmasının ardından AKP'lilerin gündemini değiştirmediğini de belirten Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye yangında ölenlere ağlarken, AKP emekli akademisyen vekillere çift maaş alma olanaklı getiren yasayı Meclis'ten geçirdi. Ne olursa olsun, AKP'nin gündemi değişmiyor." (HABER MERKEZİ)

Fotoğraf: Halil İmrek

ÖNCEKİ HABER

Kolombiya Senatosu barışı onayladı

SONRAKİ HABER

Erdoğan ile Trump telefonda görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa