29 Kasım 2016 19:42

Eski HSYK üyeleri için ev hapsi kararı verildi

Eski HSYK üyeleri hakkında FETÖ soruşturmasında ev hapsi kararı verildi.

Paylaş

FETÖ soruşturması kapsamında, bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Ahmet Hamsici ile eski üyeler Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik hakkında, ‘elektronik kelepçe takılmak suretiyle ev hapsi’ kararı verildi.

‘FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Hamsici, Tosun ve Özçelik, bir süre sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yeniden ifade vermiş ve itiraflarının ardından yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmışlardı.

‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ ile suçlanan şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağını yeterli görmeyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, adli kontrol şartına itirazda bulundu.

Savcılığın talebini değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer, şüpheliler Ahmet Hamsici, Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in, ‘elektronik kelepçe takılarak, konutu terk etmemek suretiyle adli kontrol altına alınmalarına’ hükmetti.

Elektronik kelepçe takılacak Hamsici, Tosun ve Özçelik, evlerinden izinsiz ayrılmaları halinde cezaevine gönderilecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Balaman Mardin’de gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Yunanistan'ın yaralı mültecileri zorla Türkiye'ye geri gönderdiği iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa