29 Kasım 2016 22:24

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Mardin Valiliği, Nusaybin’e bağlı Akarsu, Büyükkardeş, Küçükkardeş, Koruköy, Yavruköy mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Paylaş

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Akarsu, Büyükkardeş, Küçükkardeş, Koruköy, Yavruköy mahallelerinde dün saat 08.00’den itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin Valiliği sitesinde alınan karara ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 29 Kasım 2016 Salı günü saat: 08:00 itibari ile Nusaybin İlçesine bağlı olan; Akarsu, Büyükkardeş, Küçük Kardeş, Koruköy, Yavruköy Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere kırsal alanlarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.” (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

‘OHAL değil, sıkı yönetim rejimi’

SONRAKİ HABER

Samsun'daki 19 Mayıs töreninde Kılıçdaroğlu ile Bahçeli tokalaşmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa