Poyraz: 2017 bütçesinde vergiye yine zam var

Poyraz: 2017 bütçesinde vergiye yine zam var

EMEP Ordu İl Örgütü 2017 bütçesinde hakkında açıklama yaparak, ekonomik krizin yükünün halkın sırtına yıkıldığını belirtti.

Emek Partisi Ordu İl Örgütü 2017 bütçesinde halkın çıkarlarının göz ardı edildiğini belirterek, “Ekonomik krizin yükü halkın sırtına yıkılıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, tarafından yapılan açıklamada; “Partimizde yaptığımız Bütçe değerlendirmesinde ortak görüşümüz, Hükümetin gerçekleri çarpıtarak ekonomik krizin yükünü halkın sırtına yüklediği yönünde oldu. Bütçenin gelirler bölümü yine dolaylı ve dolaysız vergilerden oluşuyor. Bütçeye yönelik halkın çıkarlarına yönelik önerilere kulaklar tıkalı, gözler kapalı.” denildi.

‘ÖNERİLER REDDEDİLİYOR’

Hükümetin bütçesinin yoksulu daha yoksul, zengini daha zengin yapmayı sürdüren bir gelenekle devam ettiğini ifade eden Poyraz, “İşçiden çiftçiye, emekliden tüm tüketiciye kadar her alanda emekçiler mağdur oluyor. Muhalefetin tüm önerileri komisyonlarda reddediliyor. Çiftçinin kullandığı motorinden ÖTV ve KDV’nin kaldırılması, Elektrik faturalarındaki TRT ve kayıp kaçak bedellerinin alınmaması, asgari ücretin vergi dışı kalması, taşeronluk sisteminin kaldırılması, cemevlerinin ibadet evi olarak kabul edilmesi ve giderlerinin devletçe karşılanması önerileri ret edildi. Bu halk için masun taleplerin ret edilmesi Hükümetin niyetini de göstermektedir.”şeklinde konuştu.

‘2017 VERGİ VE ZAM YILI OLACAK’

Yapılan bu görüşmelerin işçi ve emekçiler açısından daha kötü günlerin yaşanacağına dikkat çeken Poyraz, “Dolar yükseldikçe yükseliyor. Hatta TL,  tüm yabancı paralar karşısında değer kaybediyor. Bu da işçi ve emekçiler için yoksulluk demektir. Yurtdışı borçları döviz nedeniyle sürekli artıyor. Hükümet de yükü halkın sırtına yıkmak için dolaylı ve dolaysız verginin yükünü halkın sırtına yüklüyor. Hükümet, 2017’nin vergi ve zam yılı olması için her yolu deniyor. Halk bu gerçeği görüyor ve Hükümete güveni azalıyor. Zaten Hükümet de baskı politikasını bu nedenle artırıyor.” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Kasım 2016 13:29
www.evrensel.net