27 Mayıs 2012 10:51

Gökçek'ten twitter'da kürtaj hakareti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Başbakan Erdoğan'ın kürtajla ilgili açıklamasına tepki gösteren bir kadın takipçisine ağır sözler sarf etti.Türkiye'de twitter'i en etkili kullanan isim seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aynı zamanda 'twi

Gökçek'ten twitter'da kürtaj hakareti

Paylaş


Türkiye'de twitter'i en etkili kullanan isim seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aynı zamanda 'twitter'i en çok kötü amaçla kullanan' sıralamasında da birinci sırayı zorluyor.
Takipçileri ile sık sık tartışan, kendisini eleştiren takipçilerinin telefonlarını paylaşan ya da hakaret eden Gökçek bu kez de bir kadın takipçisine ağır sözler sarf etti.

Gökçek, Bir kadın takipçisinin takipçisinin kendisine gönderdiği "Uludere ile günah çıkarıyorsunuz şimdi sonunu kürtaja bağlıyorsunuz! Peki Madımak'tan nasıl çıkacaksınız? Vicdan yahu!" şeklindeki mesajına "Sen çok mu kürtaj yaptırdın? Bu kadar bağırmanın nedeni bu mu?" diye mesaj attı.
Bu mesajın ardından Gökçek’e Twitterdan uzun süre tepki mesajları geldi. Twitter kullanıcıları TT listesinin birinci sırasına EdepsizsinMelihGokcek başlığını taşıdılar

Melih Gökçek geçtiğimiz haftalarda da söz konusu yılan hikâyesine dönen metro inşaatları olunca yine kendini tutamamış kendisine metro inşaatlarını soran bir kullanıcısına “Döşediğim rayları gösterirsem o rayları ne yaparsın? Özel kaleme gel, yanına birini vereyim, artık raylara resim mi çektirsin, başka bir şey mi yaparsın, tercih senin” mesajı atmıştı. Gökçek daha önce kendisine twitter’dan hakaret eden bir üniversite öğrencisinin telefon numarasını yayınlamıştı.

ÖNCEKİ HABER

‘İşyerlerini esas alan bir mücadele yürütülmeli’

SONRAKİ HABER

Polis kanunu değişikleri sonrası 393 ölüm yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa