28 Kasım 2016 11:58

İngiltere’deki pedofili iddiaları araştırılacak

Eski futbolcuların çocuk yaştayken profesyonel kulüplerin altyapı takımlarında antrenörlerin tacizine uğradıklarına dair iddialar araştırılacak.

Paylaş

İngiltere’de bazı eski futbolcuların çocuk yaştayken profesyonel kulüplerin altyapı takımlarında antrenörlerin tacizine uğradıklarına dair iddialar gündemdeki yerini koruyor.

İngiliz Futbol Federasyonu, konuyla ilgili bir idari soruşturma başlattı. Bu kapsamda kulüpler ve federasyon nezdinde söz konusu iddiaların ne kadarının bilindiği, görmezden gelinip gelinmediği ve buna karşı hangi tedbirlerin alındığı araştırılacak.

Euronews’te yer alan habere göre; mağdurlardan biri olan eski futbolcu Jason Dunford, çocuk tacizi vakalarının sanılandan çok daha fazla olduğunu belirtiyor: “Sanırım bin olmasa bile bu sayı yüze ulaşabilir. Bu sadece buzdağının görünen yüzü. İnsanların öne çıkmasına ihtiyacımız var. Bu millet neler olup bittiğini bilmeli. Bir komplo teorisi vardı. Futbol kulüplerinin bunları futbol dünyasından sakladığına dair. Bu onların küçük sırrıydı. Şimdi eğer bütün ülke değilse bile İngiltere’nin kuzeydoğusunda bir pedofili sarmalı olduğunu keşfediyoruz.”

Olay, geçtiğimiz günlerde Dunford’la birlikte diğer üç emektar oyuncunun BBC televizyonunda katıldıkları bir programda çocukken yaşadıkları taciz olaylarını anlatmasıyla gündeme gelmişti.

Sonrasında İngiltere milli futbol takım kaptanı Wayne Rooney, tacize uğrayan futbolculara yaşadıklarını kamuoyuna açıklama çağrısı yapmıştı.

Geçtiğimiz haftadan beri 50’ye yakın eski futbolcunun çocukken tacize uğradıkları gerekçesiyle polise başvurduğu belirtiliyor. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Altıok cinsel istismarla ilgili meclis araştırması istedi

SONRAKİ HABER

Cavs’i James ve Irving taşıdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...