26 Mayıs 2012 13:01

Emekliler sokakları doldurdu

Türkiye’nin dört bir yanından Emekli-Sen üyeleri Ankara’ya gelerek, hükümeti emeklilerin insanca yaşamasını sağlayacak bir “intibak yasası” çıkarmaya çağırdılar.Kurtuluş Parkı’ndan Sakarya Caddesi’ne yürüyen emekliler, “İnsanca yaşam istiyoruz” sloganları attılar. Yürü

Emekliler sokakları doldurdu

Paylaş

Kurtuluş Parkı’ndan Sakarya Caddesi’ne yürüyen emekliler, “İnsanca yaşam istiyoruz” sloganları attılar. Yürüyüş boyunca, işçi cinayetlerinden nükleer santrallere ve HES’lere kadar AKP Hükümetinin çalışma ve yaşam alanlarına saldırıları protesto edildi. Eylemde, Kürtçe dövizler taşındı, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganı atıldı. Emekliler ayrıca AKP hükümetinin acilen Roboski (Uludere) Katliamı’nın hesabını vermesini talep ettiler.

ÇOCUKLARIMIZI SERBEST BIRAKIN

“Tutuklu çocuklarımızı serbest bırakın” dövizi taşıyan emekliler, “Mücadele gücümüzü emeğimizden, direnme gücümüzü torunlarımızdan alıyoruz” diyerek gençliğin mücadelesine ve tutuklu öğrencilere de dikkat çektiler. Eyleme DİSK Genel Başkan Yardımcısı Metin Ebetürk ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Eriş Bilaloğlu da destek verdi. Sakarya Caddesi’nde konuşan Emekli-Sen Başkanı Veli Beysülen, “Hükümeti sosyal güvenlik kurumu farkı gözetmeksizin tüm emeklilerin maaşlarını insanca yaşanacak seviyeye çıkaracak gerçek bir intibak yasasını çıkarmaya çağırıyoruz” dedi. Açıklamanın ardından emekliler oturma eylemi yaptılar. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Roboski'de vur emrini kim verdi?

SONRAKİ HABER

Worker struggling on minimum wage: I borrowed to get my sick child’s medicine

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa