28 Kasım 2016 13:47

Türkan Elçi: Ne iddianame ne tanık ne de sanık var

Tahir Elçi'nin faili 1 yıldır bulunmazken eşi Türkan Elçi, soruşturmanın seyrini 'Ortada ne iddianame ne tanık ne de sanık var' sözleriyle özetledi.

Paylaş

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin tarihi Dört Ayaklı Minare önünde yaptığı basın açıklamasının ardından öldürülmesinin üzerinden 1 yıl geçti. Elçi'nin faili halen bulunamazken, eşi Türkan Elçi, “Katile sorardım ‘Tahir’in gözlerine bakamadığın için mi arkadan vurdun?’ Oğlum babasının adının geçtiği hiçbir konuşmayı duymuyor gibi yapıyor. Katil çocuğun var mı? Sana ‘baba erken gel’ diyor mu?” diye sordu.

Cumhuriyet'ten Mahmut Oral'a konuşan Türkan Elçi, "Ortada ne bir iddianame ne bir tanık ne de bir sanık var. Bir yıl içinde nasıl bir mesafe katedildiğine siz karar verin" dedi.

Türkan Elçi, cinayetin failine ilişkin de şu ifadeleri kullandı: "İlk günden beri görüntüleri baştan sona seyredemedim. Seyretsem ne olacak. Seyredenler bir sonuca ulaşabildi mi? Ben sadece bir minarenin ayaklarının altında bir oyun oynandığına inandım. Sizce de tesadüfi bir çatışmada bir kurşunun sadece Tahir’e denk gelmesi ve sadece hayati önem taşıyan bir bölgesinin hedeflenmesi anlamlı değil mi? Bence bir tesadüfe kurban gittiğini söylemek için ya çok saf ya da orada bu cinayeti yapan birilerini koruma duygusu içinde olmak lazım."

Röportajın tamamı için tıklayınız. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Taşeron işçi pres makinesine sıkışarak yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa