27 Kasım 2016 22:43

HDP'nin Antalya'daki salon toplantısına polis provokasyonu

HDP Antalya il örgütünün ‘Şimdi halklar konuşacak’ başlığı ile  yapmak istediği toplantı , Valilik iznine rağmen polis provokasyonu sonucu yapılamadı.

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya     

HDP Antalya İl Örgütünün ‘Şimdi halklar konuşacak’ başlığı ile  Etiler düğün salonunda yapmak istediği toplantı, Valilik izninin olmasına rağmen polisin takındığı provakatif davranışları sonucu yapılamadı.

Polis toplantıya katılmak için salon önünde toplanan kitleyi, üst araması ve salona girenleri videoya almak ve sonrasında da salonda çekim yapmak isteyince polislere bu uygulamanın yapılamayacağını söylendi. Bunun üzerine polis hiç kimseyi üst araması yapılmadan ve video kayıdı yapmadan içeri alamayacağını söyledi. Bunun  üzerine parti yetkilileri savcılığın izin belgesinde üst araması ve video çekimi olmadığını bildirdiler. Kısa süreli bir tartışmadan sonra bekleyişe geçen kitleye,  Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel bir konuşma yaptı. Konuşmasında toplantının engellenmek istendiğini ve buna izin vermeyeceklerini, toplantıyı HDP il binasında yapacaklarını bildirdi. Bunun üzerine kitle ‘’Baskılar bizi yıldıramaz’’sloganları atarak oradan ayrıldı.

‘DEMOKRATİK SİYASETTEN VAZ GEÇMEYECEĞİZ’

’Şimdi halklar konuşacak’’ başlığı ile HDP il binasında bir araya gelen yurttaşlara seslenen Saruhan Oluç ‘’Devlet güçleri bizleri parti binalarımıza kapatmaya çalışıyorlar. Bizler ise bu davranışları asla kabul etmeyeceğiz ve demokratik siyaset hakkımızı kullanmaya devam edeceğiz dedi. 

HDP Diyarbakır Milletvekili ve HDP Grup Başkan Vekili Çağlar Demirel, demokratik siyasete dikkat çekerek şunları söyledi. ‘’OHAL adı altında bizlere yapılmak istenen faşist baskıyı kabul etmeyeceğiz. HDP’yi darbe politikaları ile tasfiye etmeye çalışıyorlar. Neden ? Çünkü biz farklı inanç, kültür ve halkları partimizin bünyesinde birleştiriyoruz. Bugün ‘darbe başarılmadı’ deniyor fakat darbe hukuku şu an çalışıyor ve HDP demokratik siyasetten dışlanmak isteniyor. Başta eş genel başkanlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız devlet tarafından rehin tutuluyor. Bizler bu durumu kabul edemeyiz’’ dedi. Daha sonra konu başlıkları üzerinden tartışmalara geçildi. 
 

ÖNCEKİ HABER

Zabıtaların engellediği işportacı kendini jiletledi

SONRAKİ HABER

Ensar Vakfı, kişisel bilgilerini aldığı öğrencileri mesajla taciz ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa