27 Kasım 2016 17:00

Çizgi romanlardaki Mekan ve kentler

“MİMARLIK ve …” buluşmalarının dördüncüsü, yarın “Mimarlık ve Çizgi Roman” başlığı altında gerçekleşecek. 

Paylaş

“Mimarlık ve Çizgi Roman” buluşmasında, Türkiye’nin çizgi roman ve mizah alanında yazıları ve çizimleriyle öne çıkan karikatürist ve yazarları bir araya geliyor. 

Gırgır ve Fırt dergilerinde resimli roman, kısa hikayeler çizen, ardından Milliyet, Avni, HBR Maymun ve Joker’de çalışan, 2010 yılında ‘Çiçeği Burnunda Karikatürcüler Onur Ödülü’ne layık görülen İlban Ertem ve mizah dergileri Penguen ve Uykusuz’daki çizgi öyküleriyle tanınan Sandık İçi, Sandık İçi 2, Sevgili Günlük, Amatör ve Çizgili Tişört isimli kitapların yazarı Ersin Karabulut’un buluşacağı “Mimarlık ve Çizgi Roman” buluşmasını Levent Cantek yönetecek. Türkiye’de Çizgi Roman, Çizgili Hayat Kılavuzu ve Anadolu Masalları başta olmak üzere çizgi roman ve mizah üzerine önemli kitapların yazarı olan Levent Cantek bu alanda Türkiye’nin sayılı akademisyenlerinden biri.

Mekan ve kentlerin çizgi romanlarda tasviri, çizerlerin yapılı çevreyi yorumlamalarının tartışılacağı panelde, aynı zamanda kentsel bellek ve mimarlığın değişiminin bu çizgilere nasıl yansıdığı da konuşulacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Amedspor taraftarı Tahir Elçi’yi andı 

SONRAKİ HABER

Gazeteci Hatice Kamer serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...