27 Kasım 2016 21:28

Avusturya Dışişleri Bakanlığı sitesine siber saldırı

Avusturya Dışişleri Bakanlığı sitesine, Türkiye'ye silah ambargosu kararından bir gün sonra siber saldırı düzenlendi. Saldırı Türkiye kaynaklı

Paylaş

Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesine siber saldırı düzenlendi. Bakanlık olaydan Türk bilgisayar korsanlarını sorumlu tutarken bakanlık, sayfasını geçici olarak kapattı. Siber saldırı Avusturya’nın Türkiye’ye yönelik silah ambargosu alma kararından bir gün sonra gerçekleşti.

Deutsche Welle Türkçe’ye bilgi veren Avusturya hükümet kaynakları “Avusturya Dışişleri Bakanlığı Türkiye kaynaklı siber saldırıların hedefi oldu” dedi. Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, dün yaptığı açıklamada, “Bu tür saldırılar bizi korkutamaz, Avusturya Türkiye’ye yönelik tutumunu koruyacaktır” dedi.

Hükümet kaynakları Avusturya Dışişleri Bakanlığı’na yönelik siber saldırının cuma akşamı meydana geldiğini belirti. Açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sayfasının yavaşlatılmasına yönelik sıra dışı bir trafik yoğunluğunun algılanması üzerine internet sayfasının tedbir için geçici süreyle kapatıldığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Mülteciler koz olarak kullanılıyor’

SONRAKİ HABER

Bursa Demokrasi Güçleri ulaşım zammını ve YSK kararını protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa