27 Kasım 2016 14:27

VAKAD’ın kütüphanesine ve banka hesabına el konuldu

KHK ile kapatılan derneklerden Van Kadın Derneği’nin (VAKAD) kütüphanesi ve banka hesabına el konuldu.

Paylaş

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla faaliyeti durdurulan daha sonra da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapısına mühür vurulan 370 dernekten biri olan Van Kadın Derneği’nin hesaplarına el konuldu.

VAKAD’ın ofisinde maliye memurları tarafından sayım yapıldı. Sayımın ardından derneğin banka hesapları ve kütüphanesine el konuldu. Dernek yöneticilerinden habersiz yapılan sayım nedeniyle, dernek yöneticilerine ait özel eşyalar da gasp edildi.

Dernek aktivistlerinden Münevver Ölmez, sayımın hukuksuzca, kendilerinden habersiz biçimde yapılmasına tepki gösterdi. Kişisel eşyalarına da el konulduğunu kaydeden Ölmez, "Tek yaptığımız her alanda kadına şiddete karşı mücadele etmekti. Birçok kişisel eşyamız ve emekle yaptığımız kütüphanemiz içerde kaldı. Yine derneğin ödemeleri için bir hesabımız vardı onu da kullanamıyoruz. Hesaptan para çekemediğimiz için derneğin kirası, telefon faturaları da öylece duruyor” diye belirtti.

Ölmez, özel eşyaları için Valiliğe verdikleri dilekçeden de bir netice almadıklarını ifade ederek, yapılan hukuksuzluğa karşı hukuki mücadele başlatacaklarını dile getirdi. (DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

MHP'li Yurdakul: Yurtta Sulh Konseyi üyeleri nerede?

SONRAKİ HABER

Afiş asarken elektrik çarpan itfaiye eri toprağa verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...