Bakan Eroğlu: AB bizden çekiniyor çünkü büyük milletiz

Bakan Eroğlu: AB bizden çekiniyor çünkü büyük milletiz

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AB'nin Türkiye'den çekindiğini söyledi ve Türkiye'nin bu yüzden birliğe alınmadığını belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "AB kapısında bekletilmek teknik bir husus değil, siyasi bir meseledir. Türkiye'den çekiniyorlar, işin özü budur" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da bir düğün salonunda gerçekleştirilen AKP 73'üncü İl Danışma Meclisi İstişare Toplantısı'na katıldı.

Bakan Eroğlu, "anayasa değişikliğinde TBMM'de referandum için gerekli olan 330 milletvekili sayısına ulaşılacağına, referandumda da halkın cumhurbaşkanlığı sistemini kabul edeceğine inandığını" belirtti.

Türkiye'nin AB ile yaşadığı sorunların siyasi olduğunu savunan Bakan Eroğlu, AB'nin Türkiye'yi yıllardır oyaladığını kaydetti.

Bakan Eroğlu şöyle konuştu: "Şu anda Türkiye, AB'nin son zamanlarda aldığı ülkelerin ekonomik durumundan çok daha iyi. Hukukun üstünlüğü ve diğer ekonomik şartlar hepsi uygun. AB kapısında bekletilmek teknik bir husus değil, siyasi bir meseledir. Türkiye'den çekiniyorlar, işin özü budur. Çünkü biz büyük bir milletiz. Büyük işler başarıyoruz. Türkiye hızla büyüyor." (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Veysel EroğluAB