27 Kasım 2016 13:06

Kayseri'de CHP ilçe binası kundaklandı

CHP'nin Kayseri'deki Hacılar İlçe Başkanlığı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi. Bir şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

Paylaş

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde gece saatlerinde, CHP’nin İlçe Başkanlığı ateşe verildi. İlçede aynı gece çeşitli yerlere sprey boyalarla 'İhanet Kabul Edilemez', 'FETÖ G*T’ yazılamaları yapıldı.

Olayı değerlendiren ve güvenlik kamerası görüntülerine bakan polis ekipleri, CHP İlçe Başkanlığına gece saatlerinde gelen bir kişinin önce duvarlara yazı yazdığını, ardından da parti flamaları ile kağıtları tutuşturduğunu belirtti.

Binadaki pek çok malzemenin kullanılamaz hale geldiği olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

"BURADA DEMOKRASİYİ YAKTILAR"

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, ilçe binasında bir açıklama yaptı. "Bugün bu bina yanmadı, demokrasiyi yaktılar" diyen Keskin, ilçelerinde karanlık zihniyetin değişik yerlere yazılar yazarak ve ilçe binasını yakarak kendini gösterdiğini söyledi.

Saldırının devlet yönetilirinin üslup ve tahriklerinden güç aldığını belirten Keskin, “Eğer siz devlet adamlığını sokak ağzı ve kabadayılık ile yaparsanız halka yansıması da bu olur. O zaman halkın arasında kin, nefret hat safhaya çıkar. Bugün bununda bir örneğini görüyoruz” dedi.

“Şu saate kadar Kayseri’deki halen ilin bizleri aramışlardır ne de buraya gelmişlerdir” diyen Keskin, bu durumun olayı yapanlara cesaret verdiğini ifade etti. Keskin başta Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici olmak üzere yetkililerin ilgisizliğine tepki gösterdi.

MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK'TAN AÇIKLAMA

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da, sosyal medyeda yaptığı açıklamada, Hacılar İlçe Başkanlığı'na yapılan saldırıyı lanetlediğini anlatırken "Faillerin bir an önce yargı önüne çıkarılması ve hesap vermesini kolluk kuvvetlerinden bekliyoruz. Hiçbir zorbalık bizi yolumuzdan döndüremeyecektir" ifadelerini kullandı. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Okmeydanı'da silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

Her 7 buzağıdan biri ölüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...