26 Kasım 2016 22:40

Samsunlular, 'Gazi Sahnesi kapatılmasın' dedi

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin Gazi Sahnesi'ni kapatmak istemesine tepki gösterildi.

Paylaş

Samsun'da yerel tiyatro sanatçıları ve demokratik kitle örgütleri üyeleri, İlkadım Belediyesi'nin Gazi Sahnesi'ni kapatmak istemesine tepki gösterdi.

Yerel tiyatroların çağrısıyla bir araya gelen Samsunlular, "Kapatmaya inat, yaşasın sanat", "Gazi Sahnesi kapatılmasın" diye haykırdı.

Etkişikte Tiyatro kum oyuncuları bir göster isunarken Grup Özgürlük de kısa bir dinleti gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmalarda Gazi Sahnesi'nin kapatılmasının bütün Samsunlulara büyük bir haksızlık olduğu belirtildi.

Tiyatrolar adına ortak açıklama yapan Cem Kaynar, Gazi Sahnesi'nin 20 yılda 700 bin kişiye hizmet verdiğini, bunun dışında çok sayıda festival, toplantı, panel hatta düğüne ev sahipliği yaptığını belirtti. "Her yaştan her kesimden Samsunluya hizmet veren Gazi Sahnesi'nin kapatılmasının hiçbir mantıklı açıklaması yoktur" diyen Kaynar, bir kentin belediye başkanının toplumun farklı kesimleri arasında ayrım yapmaması, tüm toplumu kucaklaması gerektiğini söyledi.

Belediyeyle yapılan görüşmelerde, yerin kiralık olduğu ve belediyenin de böyle bir yerin kirasıyla uğraşmak istemediği için kendilerine Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'ndeki küçük bir salonu gösterdiğini belirten Kaynar, Gazi Sahnesi'nin kapatılmaması, aksine restore edilerek daha nitelikli şekilde Samsun halkına hizmet vermesi gerektiğini ifade etti.

Kaynar, tüm Samsunluları Gazi Sahnesi'ne sahip çıkmaya çağırdı. (Samsun/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Dünya kadınlarının 25 Kasım'ı

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa