26 Kasım 2016 17:55

Sezgin Tanrıkulu: Borsadaki FETÖ’cüler kim?

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi verdi.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, artan dolara ilişkin FETÖ örgütünün borsada bazı iş adamlarıyla işbirliği yaptığına ilişkin iddiaları gündeme getirerek, “Döviz fiyatları ile ilgili herhangi bir bilgi sızıntısı veya borsada manipülasyon amaçlı işlemler yaptıkları ve bu bağlamda iş birliği yaptıkları iş adamları kimlerdir?” diye sordu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, son günlerde artan dolara ilişkin iddiaları gündeme getirdi. Gülen cemaatine üye bazı kişilerin kamu bankaları, İstanbul Borsası'na sızdığına yönelik iddiaları hatırlatan Tanrıkulu, “FETÖ üyesi olarak, kamu bankalarında ve bu bankalara ait sigorta şirketlerinde çalışan kişiler tespit edil mi?” diye sordu. Borsada manipülasyon yapan cemaat üyeleri  olduğu ileri sürülen açıklamalara da değinen Tanrıkulu, “FETÖ mensubu olarak İstanbul Borsasında ve Merkez Bankasında çalışanlardan tutuklananlar var mı, döviz fiyatları ile ilgili herhangi bir bilgi sızıntısı veya borsada manipülasyon amaçlı işlemler yaptıkları ve bu bağlamda iş birliği yaptıkları iş adamlarının olduğu iddiası doğru mudur ve bu iş adamları kimlerdir?” sorularını Başbakan Yıldırım'a yöneltti.

Cemaat üyelerinin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sızdığına ilişkin iddiaları da Başbakan Yıldırım'a soran Tanrıkulu, “FETÖ örgütü Yüksek Seçim Kurumu'na  (YSK) sızarak, seçim sonuçlarıyla onaydı mı?” diye sorusunun yanıtlanması istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

ODTÜ’de kadınlardan Erdoğan ve Alpay’a destek

SONRAKİ HABER

DİB Sözcüsü Türmen: Demokrasi isteyenler birlikte mücadele etmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa