25 Kasım 2016 23:45

Üzerinden 1 yıl geçti, failler hala bulunmadı

Diyarbakır Barosu 28 Kasım 2015’te katledilen Eski Baro Başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin bulunması için adliye önünde eylem yaptı.

Paylaş

Diyarbakır Barosu, 28 Kasım 2015 tarihinde Sur'da bulunan Dört Ayaklı Minare önünde katledilen eski Baro Başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin bulunması ve soruşturma dosyasının etkili yürütülmesi için bir yıldır her hafta yaptıkları gibi Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya geldi.

Üzerinde Elçi'nin fotoğrafının yer aldığı Kürtçe, ‘Seni unutmayacağız’ pankartının açıldığı eyleme, çok sayıda avukat cüppesiyle katıldı. Açıklamayı yapan Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Velat Alan, Elçi'nin katledilmesinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen soruşturma dosyasında etkili bir çalışma yapılmadığına ve faillerin tespit edilip cinayetin aydınlatılmadığına dikkat çekti.

Elçi cinayetinin sıradan bir olay olmadığının altını çizen Alan, bundan sonra Elçi cinayeti soruşturmasında ivedilikle sonuç alıcı bir soruşturma yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

Elçi'nin ‘Barışı haykırırken’ katledildiğinin altını çizen Alan, cinayetin üzerinden geçen 1 yıllık sürede barıştan daha da uzaklaşıldığını söyledi. “Elçi cinayetinin faili meçhul kervanına katılmasına asla izin vermeyeceğiz” vurgusu yapan Alan, “Toplumda derin bir yara açan Elçi cinayetinin bir an önce aydınlatılması gerekiyor. Barışın ve kardeşliğin temsilcisi olan baromuzun ebedi başkanı Tahir Elçi'yi saygıyla anıyoruz. Sonuna kadar Elçi cinayeti davasının takipçisi olacağız” diye konuştu. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Otomotivde ÖTV oranları belli oldu

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa