25 Kasım 2016 23:22

Tuncel’in tutukluluğuna itiraz reddedildi

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in tahliye edilmesi için avukatları tarafından bir üst mahkemeye yapılan itiraz reddedildi.

Paylaş

Diyarbakır’da HDP’li vekillerin tutuklanmasını protesto ettiği sırada gözaltına alınan ve 6 Kasım’da tutuklanarak Silivri Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel için avukatları tarafından tutuklama kararının kaldırılarak tahliye edilmesi ve soruşturma dosyası için verilen gizlilik kararının kaldırılması için 15 Kasım'da bir üst mahkeme olan Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne yapılan başvuru reddedildi.

Konuya ilişkin DBP Genel Merkezi tarafından, “21 gündür Silivri Kadın F Tipi kapalı cezaevinde tek kişilik hücrede rehin tutulan Eş Genel Başkanımız Sebahat Tuncel için hukuk komisyonumuz tarafından 15 Kasım'da verilen itiraz dilekçesi Diyarbakır 3’ncü Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedilmiştir. Kararı kınıyor, Eş Genel Başkanımıza yönelik sürdürülen insanlık dışı uygulamaların derhal son bulunması gerektiğini vurguluyoruz” açıklaması yapıldı. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Yeni ceza düzenlemesinde 'rıza' tartışması

SONRAKİ HABER

İpekyolu Belediyesi çalışanları için "İşçi Emekçi Hakları Semineri" düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa