25 Kasım 2016 13:09

Ne YORUM susar-ne de Yorum’cu

Müzisyen Suavi, Grup Yorum üyelerinin tutuklanması üzerine yazdı.

Paylaş

Suavi*

1-Grup, 2-Yorum. Grup elemanları heran ‘değişme’ ihtimali de taşıyan örgütlü insanlardır. Bu değişiklik, mapusluk da dahil, bir çok nedenle olabilir. Ancak ve asla devamlılık engellenemez. Bu nedenle; şartlar ne olursa olsun ‘Yorum’ sürdürülecek ve kesinlikle susmayacaktır-susturulamayacaktır. ‘Grup Yorum halktır’ şiarı doğrudur. çünkü; bu müthiş sahiplenme, her an onlarca hazır yeni ve yetenekli insanca, adeta bir bayrak yarışı gibi teslim alınarak, kesintisiz müzikal devamlılık ve tarz sağlanacaktır. Hiç bir topluluğun böylesi yetenekli bir insan kaynağı yoktur bence. Bu nedenle bu güç teslim alınamaz ve biraz iddialı olabilir ancak; Grup Yorum’suz bir Türkiye oluşturulamaz.!
Yani;
Kaç kişiyi tutuklarsan tutukla, ‘Yorum’ tutuklanamaz, o gider diğeri gelir, üstelik daha da güçlü gelir! Ve: gelenek-repertuvar sürdürülür. Tüm bu olup bitenler ne ilktir ve ne de son olacaktır!
Yorum dinleyicisi bunu bilir.
Bunlara hazırdır.
Olanlardan ürkmez.,
Üstelik daha da motive olur-sahiplenir.
Kuşkusuz yaşananlar gülücükle karşılanmaz, bedel ağır olabilir. Kuşkusuz öfke çoğalabilir ancak, sesler değişir-enstrümanlar değişir-kişiler değişir-repertuvar değişir ama: asla ve asla devamlılık değişmez-olası kesintiler uzun sürmez.,
Her gelen ‘yeni Yorum üyesi’ üstelik daha da yenilenerek çıkar izleyicinin karşısına.
Son kerte de ‘zorunluluk doğsa örneğin ben bile’, 1 yeni üye olarak katılırım gruba ve bu geleneğe sahip çıkarak, çıkarım o müthiş dinleyicinin karşısına!
Kısaca;
Ne Yorum susar-Ne de Yorum’cu.!
Ne dinleyici cayar bu sevdadan-Ne de Türküler yoksun kalır “Grup Yorum”dan”

*Müzisyen

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İnşaatta iş cinayeti sürüyor: 5. kattan düşerek can verdi

SONRAKİ HABER

Meltem Oktay: Gazeteciler daha fazla dayanışma göstermeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa