25 Kasım 2016 09:40

'Fırat Kalkanı'nda 2 günde 5 asker yaşamını yitirdi

Suriye'de devam eden 'Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 günde 5 TSK askeri yaşamını yitirdi. (Fotoğraf: Arşiv)

Paylaş

Genelkurmay Başkanlığı, Halep kent merkezinin kuzeydoğusunda IŞİD kontrolündeki el Bab çevresinde devam eden çatışmalarda 1 askerin daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Çatışmalarda 5 asker de yaralandı.

Öte yandan dünkü hava saldırısında ağır yaralanan astsubay kıdemli çavuş Halt Topuz da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Böylece hava saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi. İki günde toplam 5 asker hayatını kaybetmiş oldu.

Genelkurmay’ın Fırat Kalkanı ile ilgili bugün yaptığı açıklama şöyle: “Özgür Suriye Ordusunun El-Bab’ın DEAŞ’tan kurtarılmasına yönelik ileri harekâtı devam etmektedir. Karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile ÖSO’nun DAEŞ’a yönelik taarruzları desteklenmektedir. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda dört Muhalif şehit olmuş, 25 Muhalif yaralanmış,  bir TSK personelimiz  şehit olmuş, beş personelimiz ise hafif şekilde yaralanmıştır.

İki Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) ve bir Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) hafif hasar almıştır.  Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 94 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları imha edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Barakah, Anifah ve Abu Hayj bölgelerinde bulunan 7  DEAŞ hedefine hava harekâtı icra edilmiş, 2   karargâh binası, 3   savunma mevzii, 1 silahlı araç ve 1 cephanelik imha edilmiştir.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan ve Merkez Bankası da doları durduramadı: 3.47 TL

SONRAKİ HABER

Yunanistan'ın yaralı mültecileri zorla Türkiye'ye geri gönderdiği iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa