24 Kasım 2016 16:49

Karadeniz Sahil Yolu’nda kanalizasyon hattı çöktü

Ordu Altınordu’da Karadeniz Sahil Yolu altından geçen kanalizsyon hattı çöktü. Yol AKP’nin önemli yatırımlarından biri olarak tanıtılmıştı.

Paylaş

AKP’nin en büyük projelerinden biri olarak yansıtılan Karadeniz Sahil Yolu’nda sıkıntılar bitmiyor. Yapımı süresince ve sonrasında denizle kentlerin bağını kesmekle eleştirilen, defalarca yaşanan sel felaketlerinin önemli sebeplerinden biri olduğu belirtilen Karadeniz Sahil Yolu’nda bu sefer kanalizasyon çöktü.

Kanalizasyon hattı çökmesi, yolun Ordu'nun Altınordu İlçesi'nden geçen kısmında yaşandı. 5 mahallenin atık sularının toplandığı kolektör hattının çöktüğü yolda 4 metrelik bir çukur açıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) tarafından çalışma başlatıldı. Karayolu geçişindeki eski kanal hattı yenilenecek.

Çökmenin yaşandığı Karadeniz Sahil Yolu AKP’nin en çok reklamını yaptığı projelerdendi. Daha önce yapımına çeşitli nedenlerle ara verilen projeyle ilgili AKP, "16 yılda %40’ı yapılan yolu 6 yılda tamamladık" ifadeleriyle kamuoyuna tanıtıyordu. 2007’de trafiğe açılan yol, 542 km boyunca Karadeniz’le kentler arasında adeta bir set gibi uzanıyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hamburg’da Hayatın Sesi ile dayanışma

SONRAKİ HABER

Gıda-İş’ten ‘Fabrikayı bastılar’a yanıt: Gerçekleri çarpıttığınızı biliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa