Fabrika işçileri yemekten zehirlendi

Fabrika işçileri yemekten zehirlendi

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde bir yem fabrikasında çalışan 23 işçi, akşam yemeğinde yedikleri tavuk dönerden zehirlenince hastaneye kaldırıldı.

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde bir yem fabrikasında gece vardiyasında çalışan 23 işçi, akşam yemeğinde yedikleri tavuk dönerden zehirlenince hastaneye kaldırıldı. İşçilerden 2'si müşahede altına alınırken 21 işçi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Malkara'da özel sektöre ait bir yem fabrikasında bu gece vardiyasında çalışan işçileri dışarıdaki özel bir fabrikadan akşam yemeği olarak tavuk döner verildi.  Bir süre sonra karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti meydana gelen 23 işçi, vardiya sonlandırılarak fabrika servis araçlarıyla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayı duyan işçilerin yakınları hastaneye akın etti. Gıda zehirlenmesi teşhisi konan işçilerden, 2'si müşahede altına alınırken 21 işçi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Malkara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri incelenmek üzere işçilerin yediği tavuk döner ile fabrikanın şebeke suyundan numune aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net