24 Kasım 2016 00:28

Şenol Güneş: Skora 'iyi' diyemeyiz çünkü berabere kaldık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Benfica ile 3-3 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Paylaş

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Benfica ile 3-3 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Zor bir maçı geride bıraktıklarını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, "Kötü başladık. Skora 'iyi' diyemeyiz çünkü berabere kaldık. Ama 3-0'dan 3-3 olması olumlu adım" diye konuştu.

Savunma yaptıkları esnada kanattan yapılan hücumda gol yemelerinin normal olmadığına dikkati çeken teknik adam, "Hücum edemedik, savunma yapamadık. İlk yarıda oyunda yoktuk. Hangi oyuncuyu değiştirsem bir fark olmayacaktı. İkinci yarıda bölüm bölüm iyiydik. Dördüncü golü atabilirlerdi. Bulduğumuz gollerle oyuna ortak olduk. Dördüncü golü de bulabilirdik" şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, sözlerine şöyle devam etti; "Grupta, stresi ve heyecanı fazla olan en kötü ilk yarıyı oynadık. Bu kadar olumsuzluk içinden çıkmak önemliydi. Buraya bir günde gelmedik, uzun emekler sonucunda geldik. Oyuncular daha iyi sonucu hak ediyorlar. Skor ne olursa olsun taraftarın desteği ve bize katkısı önemliydi. Giren oyuncuların katkıları oyunu çevirdi. Yarış devam ediyor. Son maçta beraberliğe ihtiyaç vardı, şimdi kazanmak gerekiyor."

İlk yarıdaki 3-0'lık skorun ardından soyunma odasında oyunculara ne söylediği yönündeki soruyu yanıtlamaktan kaçınan Güneş, "Oyuncuların isteği vardı. Birçok oyuncu mide bulantısı olduğunu söyledi. Otobüsle gelirken mi oldu, bunun etkisi var mıydı ama bütün oyuncular kötüydü. Zihinsel, fiziksel bakıyoruz, goller geldi şoktaydılar. Çok istekliydiler, gol gelince bu olumsuzluktan çıktık" dedi.

Sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalan Dusko Tosic'in durumu hakkında bilgi veren Şenol Güneş, "Hissettim. Allah'tan çıktı. Adalesinde gerginlik var. 60. dakikada üçüncü oyuncuyu değiştirdik. Riskli iki oyuncu değişikliği yapmıştık. Allah bize yardım etti. Sakatlık olsa on kişi kalırdık" ifadelerini kullandı.

Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de kutlayan Şenol Güneş, "Bizim, çocuklarımızın ve Türkiye'nin geleceği için onlara ihtiyaç var. İlkokul öğretmenim yaşıyor. Göztepe'de, gidecektim. Geçen gittim. Şimdi televizyonla gitmeyi düşünüyordum, röportaj yapmayı düşünüyordum. Ziyarete gideceğim" diye konuştu. (SPOR SERVİSİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

OHAL'de eğitim: Öğretmensiz, kitapsız, dindar ve kindar

SONRAKİ HABER

Fabrika işçileri yemekten zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...