23 Kasım 2016 17:48

THY DO&CO’da 122 işçi işten atıldı

DO&CO’da çalışan 122 işçi işten atıldı. DİSK açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Paylaş

DİSK’e bağlı Dev Turizm-İş Sendikasının örgütlendiği DO&CO’da 122 işçi işten atıldı. İşçiler, DİSK Genel Merkezinde düzenledikleri basın toplantısıyla işçi kıyımına tepki göstererek, sendikal haklarının tanınmasını ve işe iadelerini istedi. 

Basın toplantısında konuşan Dev Turizm-İş Genel Başkanı Mustafa Saffet Yahyaoğlu, işçilerin sendikalaştıkları için işten atıldıklarını belirterek “DO&CO işçileri çalıştıkları pozisyonun dışında çalışmaya zorlanmıştır. Ücretler düşürülmeye çalışılmış ve buna karşı sendikalaşma girişimi başlamıştır. İşten atmalar yaşanan olumsuzlukların zirvesi olmuştur” dedi. Sürecin takipçisi olacaklarını ifade eden Yahyaoğlu, “Her geçen gün yaşadığımız sorunlar tıpkı THY DO&CO’da olduğu gibi artıyor. İşçi sınıfı sermayeye karşı örgütlenmelidir” diye konuştu.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da şunları dile getirdi: “Sendikalı olmak her işçinin anayasal ve en temel hakkıdır. Türkiye’de DİSK ve bağlı sendikalarımızın örgütlendiği her alanda bu sorunları yaşıyoruz. Sendikalı olmamızı işverenler istemez. Örgütlenmelerimiz karşısında baskı yolunu seçerler. DİSK olarak arkadaşlarımızın yanındayız.” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KMO Bursa Şubesi Başkanı Uluşahin serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Bursa Barosundan hukuksuzluklara karşı birlik çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...