23 Kasım 2016 09:05

TSK Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili açıklama yaptı

TSK, Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre son çatışmada iki asker yaralandı, 108 IŞİD hedefi vuruldu.

Paylaş

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye’nin sınır ötesi operasyonla bulunduğu Suriye’de 'Fırat Kalkanı’ olarak adlandırılan operasynda IŞİD’in 108 merkezinin vurulduğunu açıkladı. Gün içerisindeki çatışmalarda 2 askerin yaralandığı belirtildi. Ayrıca Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) 4 askerinin yaşamını yitirdiği, 21'inin de yaralandığı kaydedildi.

92 gündür süren harekatla ilgili Genelkurmay açıklaması şöyle:

"Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 4 muhalif şehit olmuş, 21 muhalif yaralanmış, 1 uzman çavuş ve 1 sözleşmeli er 2 TSK personeli hafif şekilde yaralanmıştır. Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 215 meskun mahalde yaklaşık 1800 kilometrekarede sağlanan kontrol durumu devam etmektedir. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 99 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, DEAŞ kontrolündeki Bab ve Şabviran bölgelerinde bulunan 9 hedefe hava harekatı icra edilmiş, terör örgütü mensuplarınca kullanılan 2 karargah binası, 4 savunma mevzii ve 1 cephanelik imha edilmiştir. DEAŞ’ten temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlanan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 15 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edilmiştir. Harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 40 mayın ve 1707 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

AKP ilçe binasına silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

EKK Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...