22 Kasım 2016 23:12

Ödemiş Ticaret Odası'na kayyım atandı

İzmir'in Ödemiş İlçesi Ticaret Odası yönetim kuruluna TOBB tarafından 3 kişilik kayyım heyeti atandı

Paylaş

İzmir'in Ödemiş İlçesi Ticaret Odası Başkanı Kasım Sevin'in ‘FETÖ/PDY’ soruşturması kapsamında tutuklanması ve bazı yöneticilerin istifa etmesiyle düşen yönetim kuruluna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 3 kişilik kayyım heyeti atandı.

TOBB'dan yapılan açıklamada, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Kasım Sevin'in ‘FETÖ’ soruşturmasında tutuklanmasının ardından bazı yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesiyle de yönetim kurulunun düştüğü ve 3 kişilik kayyım atandığı belirtildi. Açıklamada, yeni yönetim belirlenene kadar, avukat Kadir Yetik başkanlığında, mali müşavir Coşkun Açar ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Genel Sekreteri Mustafa Kalyoncu'nun kayyım olarak atandığı ifade edildi. 

Avukat Kadir Yetik başkanlığında oluşturulan kurul, yönetim kurulu başkan ve üyelikleriyle, boş bulunan meslek komiteleri ve meclis üyelikleri seçimlerine ilişkin takvimin belirlenmesi ve sürecin başlaması için çalışmalara başlayacak. Kayyım heyeti başkanı Yetik, "En geç 1 ay içinde seçim takvimiz sonuçlanarak, yeni yönetimi seçerek yeni yönetimi göreve getireceğimizi bekliyorum" dedi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Dışişlerinden Kıbrıs açıklaması:Çok değerli bir fırsat kaçtı

SONRAKİ HABER

2019 Ballon d'Or (Altın Top) ödülü için yarışacak adaylar açıklandı