23 Kasım 2016 02:11

Antalya’da KHK ile 9 barış imzacısı akademisyen ihraç edildi

Akdeniz Üniversitesi'nde Barış için Akademisyenler bildirisi'ne imza atan akademisyenler, dün gece yayınlanan KHK ile görevlerinden ihraç edildiler. 

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Akdeniz Üniversitesi'nde 11 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan 'Barış için akademisyenler bildirisi'ne imza atan akademisyenler, dün gece OHAL kapsamında yayınlanan kanun hükmünde kararnameler ile  görevlerinden ihraç edildiler. 

Barış mzacılarından Yard. Doç. Dr. Bülent Şık, Prof. Dr. Erdal Gilgil, Yard. Doç. Dr. Hafize Öztürk Türkmen, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Doç. Dr. Mustafa Cumhur İzgi, Prof. Dr. Nursel Şahin, Yard. Doç. Dr. Suzan Yazıcı, Doç. Dr. Süleyman Ulutürk ve Prof. Dr. Taha Karaman ile AÜ'nün idari kadrosundan 16 kişi bulundukları görevlerinden ihraç edildiler.

GENÇLİK DERNEKLERİDE NASİBİNİ ALDI

Antalya'da son KHK ile kapatılan gençlik dernekleri arasında, Akdeniz Özgür Öğrenci Derneği, Alanya Demokratik Özgür Öğrenci Derneği, Antalya Öğrenci Gençlik Derneği, Antalya Özgürlükler Derneği ve Manavgat Eğitim Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Derneği bulunuyor. 

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNÜVERSİTESİ VAKFI YENİDEN AÇILDI

Türkiye genelinde daha önceki KHK'lar ile kapatılan ve yeniden açılmasına karar verilen 18 vakıf arasında, Antalya dan bir vakıf bulunuyor. Antalya'da UAÜ'nün bağlı olduğu Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı yeniden açıldı. Fettah Tamince'nin mütevelli heyeti olduğu vakfın yönetiminde AkP Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AKP Antalya eski Milletvekili Sadık Badak, İçişleri Bakan Yardımcısı ve Antalya eski Valisi Sebahattin Öztürk gibi isimler bulunuyor.
 

ÖNCEKİ HABER

Mursi’nin müebbeti de bozuldu

SONRAKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 24 Mayıs 2019 Cuma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa