22 Kasım 2016 22:21

Poyraz: “Susun da fiyatlar düşmesin!”

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, hükümetin fındık konusunda oyalayıcı davrandığını iddia etti.

Paylaş

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, hükümet yetkililerin konuşma değil, uygulama yapma sorumlulukları var diyerek fındık konusunda oyalayıcı davranıldığını iddia etti.

Poyraz, “Hükümet yetkilileri konuştukça fiyat düşüyor. Daha önce Bakan Çelik ve Milletvekili Gündoğdu konuşmuştu. Şimdi de Kurtulmuş ve Çanak konuştu. Onlar konuşuyor fiyat düşüyor. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘Fındıkla ilgili olarak bakan arkadaşla sürekli müzakere halindeyiz. Çok yakinen gelişmeleri takip ediyoruz. Şu anda fındık fiyatı 10 liranın altına düşmüş vaziyette. Ümit ederiz ki en kısa süre içerisinde burada da gerekli adımları atarak bir dengeleme noktasına geleceğiz.” diyor. Bir diğer açıklama da Milletvekili Oktay Çanak’tan geldi. O da, TMO ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin devreye gireceğini açıkladı.” diyerek üreticilerin oyalandığını belirtti.

'KASIM AYI BİTTİ HALA KONUŞUYORLAR'

Hükümet kanadından bu tür açıklamalara alıştıklarını dile getiren Poyraz, “Daha önce de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in fındık fiyatlarının artacağı yönünde açıklaması olmuştu. Ama fiyatlar düştükçe düştü. Şimdi Kurtulmuş ve Çanak’ın açıklamalarına nasıl güvenecek üretici?” dedi.

Fındık üreticilerinin Eylül ayında destek beklediklerini belirten Poyraz, “Hükümet üyeleri hala konuşmaktan başka iş yapmıyorlar. Çözüm üreteceklerini söylüyorlar. Atı alan Üsküdar’ı geçti ama oyalama devam ediyor. Utanmadan üreticiyle dalga geçiyorlar.” dedi.

'FINDIK DA SİYASET İŞİ'

Numan Kurtulmuş’un, Karadeniz Bölgesi'nde fındık üzerinden yapılan siyaseti de bir kenara bırakmamız gerekiyor, açıklamasını da eleştiren Poyraz, “Siyaset yaşamın her alanı. Ekonominin siyasetle ilişkisi yok mu da fındığa siyaseti karıştırmayın diyor. Fındık üreticilerinin mağduriyetinin nedeni hükümet değil mi? Fındık-tarım politikalarının yasasını siyasetçi yapmıyor mu? Sayın Kurtulmuş boşuna uğraşmasın, fındık üreticilerini perişan eden AKP’nin tarım politikalarıdır.” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

CHP'li vekilden, 'çocuk gelinliği' ile tepki

SONRAKİ HABER

Ensar Vakfı, kişisel bilgilerini aldığı öğrencileri mesajla taciz ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa