‘Yaşanılanların darbe döneminden farkı yok’

 ‘Yaşanılanların darbe döneminden farkı yok’

KHK ile kamu görevinden ihraç edilen BES Çorum Şube Başkanı Ertuğrul Alperi, yaşanılanların darbe döneminden bir farkı olmadığını belirtti.

677 sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilen BES Çorum Şube Başkanı Ertuğrul Alper, iktidarın toplumu kutuplaştırarak, her alanda yarattığı yandaş kurumlarla ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiğini söyledi. OHAL’in arkasına sığınılarak yapılan gözaltıların ve tutuklamaların darbeci zihniyetlerin yaptıklarından hiçbir farkının bulunmadığının altını çizen Alper, “Çünkü her darbe, hukuk askıya almayı ve gücü elinde tutanın kudretine, herkesin itaat etmesini sağlamayı amaç edinmiştir” dedi. KESK Çorum Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek ise, “Hukukun yok sayıldığı yerde meşru direnme hakkımızı sonuna kadar kullanacağız” dedi.

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk de, sabah işyerlerine gittiklerinde ‘Sıra kime gelecek’ diye tedirginlik içerisinde olduklarını kaydetti. KHK’lere karşı iç hukuk yollarının tıkanması halinde AİHM’ye başvuracaklarını belirten Öztürk, “Haksız ihraçlara karşı insanım diyen herkesi bu mücadele davet ediyoruz” şeklinde konuştu. (Çorum/EVRENSEL)

www.evrensel.net