22 Kasım 2016 18:24

Tarkan’dan çocuklar için çağrı: Kanun teklifi iptal edilmeli

AKP’li milletvekillerinin önerisi üzerine çocuk istismarında cezasızlığın önünü açan düzenlemeye Sanatçı Tarkan’dan tepki geldi.

Paylaş

Türkiye'nin gündemine yerleşen ‘cinsel istismarla ilgili düzenleme’ konusuna karşı tepkiler sürüyor. Tasarının iptal edilmesini önerenlerden biri de sanatçı Tarkan oldu. Sanatçı, resmi sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında düzenlemenin iptal edilmesi gerektiğini vurguladı.

Tarkan’ın açıklaması şöyle;
“Cinsel istismarla ilgili düzenleme konusu uyanmak isteyip de bir türlü uyanamadığım bir kabus gibi beni de çok sarsmakta, üzmekte. Günlerdir bu konuyla ilgili kendime gelmekte zorlanıyor ve vicdanımın çığlıklarını susturamıyorum. Bu kanun teklifiyle ilgili karar verecek olan kişilerin, kalplerine ve vicdanlarının sesine kulak vererek bu konuyu bir daha gözden geçirmelerini temenni ediyorum. Bana göre zaten cebir, tehdit ve hile olmaksızın cinsel istismarın olamayacağı açıkken daha ilk cümlesinde kendisiyle çelişen bu kanun teklifi iptal edilmelidir. Konuyla ilgili yeni bir önerge gündeme gelmelidir.

Bu önerge; rızasının, özgür iradesinin olamayacağı yaştaki çocuklarını, böylesi bir çıkmazın ve acının müebbetine mahkum eden ‘ana babaların yargılanma önergesi’ olmalıdır. Çocuklarının ellerinden safiyetlerini, hayallerini ve ümitlerini çalanların yargılanacağı bir önerge. Çünkü cinsel istismarın asıl suçluları onlardır. Çünkü onlar çocuklarının tüm insani bireysel haklarını yok sayıp küçük yaşta evlenmesine göz yumanlardır.” (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Mecliste ‘çocuk istismarı’ tehlikesi devam ediyor

SONRAKİ HABER

Makam odasında yaralı hayvanlara bakan müdüre ceza: Bu cezadan gurur duyarım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa