21 Kasım 2016 17:18

Rus Lider Putin'den NATO'ya yanıt: Karşılık vereceğiz!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Rusya’yı işaret eden açıklamasına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yanıt verdi.

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’da siyasi değişikliklere neden olan Maydan protestolarının anlatıldığı bir belgeselde, NATO’nun genişlemesine sert eleştiriler yöneltti. Putin, NATO’nun genişlemesine karşılık vereceklerini belirtti.

Putin, ABD’li yönetmen Oliver Stone’un yapımcılığını yaptığı ‘Ukrayna Yanıyor’ (Ukraine on Fire) isimli belgeselde, “NATO’nun genişlemesine neden tepki veriyoruz? NATO’nun aldığı kararlar bizi endişelendiriyor. Kararların nasıl alındığını biliyoruz” diyen Putin, yeni NATO üyelerinin ittifakın lideri olan ABD’nin baskılarına karşı çıkmakta zorlandığını, bunun da kendi topraklarına füze savunma sistemleri, yeni üsler ve saldırı sistemleri yerleştirilmesine izin vermelerine neden olduğunu belirtti.

‘FÜZELERİMİZİN GÖRÜŞ ALANINA ALMALIYIZ’

“Bu nedenle biz de karşı önlemler almalıyız. Bir diğer deyişle, bize göre bizi tehdit etmeye başlayan bu tesisleri füze sistemlerimizin görüş alanına almalıyız” ifadelerini kullanan Putin, “Partnerlerimizin mantığını her zaman anlamıyorum” diye ekledi.

Belgeselin yayınlanması, Ukrayna’da büyük siyasi değişikliklere neden olan hükümet karşıtı Maydan protestolarının üçüncü yıldönümüne denk geliyor. Belgeselde Maydan protestoları sonucunda devrilen Ukrayna’nın eski devlet başkanı Viktor Yanukoviç’le yapılan bir röportaj da yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Artık havadan da selfie çekilebilecek

SONRAKİ HABER

Hayatın öteki yarısı: FOTOĞRAF

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa