21 Kasım 2016 15:29

Isparta'daki tutuklu kadın öğrencilere yine tahliye yok

Isparta'da gözaltına alınarak tutuklanan 6 kadın öğrencinin bugün görülen duruşmalarında yine tahliye çıkmadı.

Paylaş

Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencisi 6 kadının "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşmasında da tahliye çıkmadı. 

Isparta'da 5 Mayıs 2016'da yapılan operasyonda gözaltına alınan ve "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklanan SDÜ ve PAÜ öğrencileri Merve Nur İşleyici, Didar Boza, Ceylan Bozkurt, Necla Unay, Fatma Erez ve Özgür Sema Şimşek hakkında açılan davanın ikinci duruşması Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada, tutuklu sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmada sanıkların tamamı bir önceki celse de verdikleri ifadelerini yineleyerek, tahliyelerini talep etti. Avukatlar da, isnat edilen suçlar hakkında yeterli somut delil bulunmadığını ifade ederek, öğrencilerin tutuklu kaldıkları süre göz önünde bulundurularak tahliyeleri istedi. 

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti ise mevcut delilleri göz önünde bulundurarak sanıkların tutukluluk hallerine karar vererek duruşmayı 18 Ocak tarihine erteledi. (Isparta/DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 22'ye düştü

SONRAKİ HABER

Ege İnsan Hakları Okulu "Ablukayı Dağıtmak" forumuyla sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa