21 Kasım 2016 14:10

‘Neden görevden alındık’ diye soran eğitimciler ifade verdi

Adana görevden alma ve ihraçlara karşı eylem yapan eğitim emekçileri ifade vermeye çağrıldı.

Paylaş

32 KESK üyesinin açığa alındığı, 22’sinin de ihraç edildiği Adana’da aralarında ihraç edilen KESK üyelerinin de bulunduğu 4 kişi katıldıkları basın açıklamaları nedeniyle ifadeye çağrıldı.  

İhraç ve görevden almalara karşı başlatılan eylemlerdeki ve 10 Ekim anmalarındaki konuşmalarından dolayı başlatılan soruşturmalar nedeniyle ifade veren emekçiler “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması ile TCK 299’uncu maddeden ve “Devlet kurumlarına hakaret” suçlaması ile TCK 301’inci maddesinden suçlanıyor. İhraç edilen BTS Şube Başkanı Tonguç Özkan ve Eğitim Sen Şube Başkanı Ahmet Karagöz 299’uncu maddeden, Eğitim Sen Şube Örgütlenme Sekreteri ve ihraç edilen Eğitim Sen üyesi Münir Korkmaz 301’inci maddeden emniyette ifade verdi. 

İfadenin ardından Eğitim Sen Adana Şube Binasında basın toplantısı gerçekleştirildi. Burada konuşan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, siyasi partilerin basıldığı, genel başkanlarının tutuklandığı bir yerde sendikaların da bir garantisinin olmayacağını belirterek demokratik bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

21 ilde 'askeri sınav' operasyonu: 42 gözaltı

SONRAKİ HABER

HDP'den "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" değiştirilsin teklifi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa