21 Kasım 2016 14:10

21 ilde 'askeri sınav' operasyonu: 42 gözaltı

Askeri sınav sorularını sızdırdıkları ve 'FETÖ' üyesi oldukları iddia edilenlere 21 ilde yapılan operasyonda 42 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Kahramanmaraş'ın Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca askeri sınav sorularını sızdırdıkları ve 'FETÖ' üyesi oldukları iddia edilenlere 21 ilde yapılan operasyonda 42 kişi gözaltına alındı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan 50 kişiyi yakalamak için Elbistan merkezli olarak 21 ilde polis ekiplerince çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 42 kişi gözaltına alınırken, adreslerinde bulunmayan 8 kişiden bazılarının tutuklu, bazılarının da yurt dışında oluğu saptandı.

Elbistan'a getirilen şüpheliler sorgulanmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Askeri sınav sorularını sızdırarak öğrencilere veren, mülakat sırasında karşılaşacakları sorular ve verecekleri cevapları anlatarak askeri okullara kendi öğrencilerini yerleştirenlerle ilgili başlatılan soruşturmada, iki hafta önce yapılan ilk operasyonda 51 kişi gözaltına alınmış, 18'i tutuklanmıştı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Göle'de hava -22.5 dereceyi gördü

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa