21 Kasım 2016 13:48

Erciyesspor, kapanmaktan genç yönetimle kurtuldu

Kayseri Erciyesspor'da eski sportif menajer Nuhkan Rüzgar başkanlığında genç isimlerden oluşan yönetim kurulu, kulübü kapanmaktan kurtardı.

Paylaş

Kayyıma kalan 84 yıllık Kayseri Erciyesspor'un bugünkü olağanüstü kongresinde eski sportif menajer Nuhkan Rüzgar başkanlığında genç isimlerden oluşan yönetim kurulu, kulübü kapanmaktan kurtardı.

Daha önce yapılan olağanüstü kongrelerde, yönetime aday çıkmayınca Kayseri 2'nci Sulh Hukuk Mahkemesi, kulüp müdürü Bülent Dener, teknik direktör Rıdvan Çeçen ve kulüp menajeri Nuhkan Rüzgar'ı kayyım olarak atamıştı.

Kayyım heyetinin Hürriyet Yeniköy Tesisleri'nde düzenlediği bugünkü olağanüstü kongrede kayyım heyetinden Bülent Dener ile Rıdvan Çeçen hazır bulundu.

Genel kurulda oluşturulan divana kulüp üyesi Rıfat Dayıoğlu liste vererek takımın eski genel menajeri Nuhkan Rüzgar başkanlığında yönetime talip olduklarını söyledi.

Kulüp yönetimine başka aday olmaması halinde liste yapacaklarını söyleyen amigo Mehmet İncialan, bu gelişmeler üzerine hazırladıkları listeyi çekerek, "Kulübe talip çıkmıştır. O nedenle mavi siyahlı kulüp kapanmasın diye hazırladığımız listeyi geri çcekiyoruz" dedi.

Daha sonra Nuhkan Rüzgar başkanlığındaki 9 kişilik liste oylamaya sunuldu. Çoğunluğa bakılmaksızın yapılan olagünüstü kongrede, şehir dışında olduğu için genel kurula katılamayan eski sportif direktör Nuhkan Rüzgar başkanlığındaki yönetim kurulu göreve getirildi. Nuhkan Rüzgar, başkanlığındaki Kayseri Erciyesspor'un yönetim listesi Rıfat Dayıoğlu, Şahin Göksu, Furkan Milli, Yavuz Soner Coşkun, Gökhan Göksu, Oğulcan Karahan, Selahattin Sözduyar ve Serkan Göksu'dan oluştu.

Yönetim kurulu adına konuşan Rifat  Dayıoglu, kulübün kapanmaması adına gençlerden oluşan bir grupla yönetime talip olduklarını söyledi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kadınlar: Tecavüzü ‘AK’layacak yasayı kabul etmiyoruz!

SONRAKİ HABER

İHD Eş Başkanı Eren Keskin: Nadira Kadirova’nın dosyası kapatılmak isteniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa