21 Kasım 2016 16:29

‘Tecavüz suçtur tasarıyı durdur’

Adana Kadın Platformu çocuk istismarında cezasızlığı öngören yasal düzenlemeye eylemle tepki gösterdi.

Paylaş

Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar AKP’nin çocuk istismarının önünü açacak önergesine tepki göstermek için alanlara çıkmaya devam ediyor. Atatürk Parkı’nda bir araya gelen kadınlar sık sık “Tecavüz suçtur, tasarıyı durdur” sloganları attı. Ellerinde tencere, kaşık, davul, bendir ve düdüklerle ses çıkarma eylemi yapan kadınlar, çocuklara yönelik cinsel istismarın önünü açacak tasarıya tepki gösterdi. Basın açıklamasını okuyan Sevil Aracı, tasarı geri çekilene kadar her gün sokaklarda olacaklarını belirterek tecavüzün meşrulaştırılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Tüm dünya, çocukların cinsel istismarı ile mücadele ederken Türkiye'de bu geriye gidişin vahim olduğunu söyleyen Aracı, cinsel ilişkiye rıza yaşını 12'ye indirmek isteyenlerin de önergeyi verenlerin de, tasarının kabulüne ‘evet’ diyenlerin de bundan vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi.

‘VAHİM SONUÇLAR DOĞABİLİR’

Pozantı cezaevi, Ensar Vakfı, İzmir, Gerede ve çok yerde olduğu gibi hükümetin çocuk istismarının üstünü örtme çabasının cinsel taciz ve istismarlarda artışa sebep olduğunu kaydeden Aracı, tasarı yasalaşırsa daha vahim sonuçlar ortaya çıkacağını belirterek tasarının torbadan çıkarılması için kadınları seslerine ses vermeye çağırdı. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İstismar mağduru öğrencilerin korkusu: O çıkmaz değil mi?

SONRAKİ HABER

Rize'de ormana çöp depolama alanı kurulmasına tepki: Sağlığımızın peşindeyiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa