21 Kasım 2016 13:53

Kılıçdaroğlu: Açıyoruz rakıları, ülkeyi kurtarıyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu: Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, ülkeyi kurtarıyoruz, kafayı vurup yatıyoruz.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon'da 81 il başkanıyla basına kapalı olarak bir araya geldi.

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın edindiği bilgilere göre Kılıçdaroğlu "HDP ile bizi yan yana göstermek için özel bir çaba var. Tutuklu milletvekilleri ile ilgili HDP sözcüğünü kullanmadım, Parti Meclisi bildirisinde de yok. İzmir’de, ‘Seçimle gelen seçimle gider’ dedim. ‘Seçimle gelen darbeyle gider’ mi deseydim? O zaman 15 Temmuz’da niye sokaklara döküldük? Bununla ilgili Anayasa Mahkemesi kararı var, o karara dayanarak söylüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, parti örgütünü MHP’yle başkanlık sistemi konusunda tartışmaya girmemeleri konusunda uyararak “Bahçeli, bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

"Benim gördüğümü Bahçeli de görüyordur. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız, bu kadar" diyen Kılıçdaroğlu, "Başkanlığa neden karşı olduğumuzu açıklamamız lazım. Ayrıntıya niye girmiyoruz, çünkü ortada bir metin yok. Metin çıktıktan sonra elbette söyleyeceğiz. Onların önerdiği sisteme Bahçeli’nin ‘evet’ diyeceği konusunda hâlâ şüphelerim var. ‘Evet’ demeyebilir. Net ortaya bir tablo çıkmadan kendi kendimize bağırmanın, çağırmanın anlamı yok. Erdoğan’a güvenmiyorum, amacı farklı. Onun Türkiye’nin bekasına inandığını da sanmıyorum, tek derdi var koltuk. Binali Bey de şu an Başbakan değil, hiçbir fonksiyonu yok" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, örgütlenmek için daha fazla çalışmaları gerektiğini belirterek "Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... Ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok. Elbette içki içilir ama Türkiye’nin geleceğini de düşünmemiz lazım” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Antalya'da çiftçi, hal kapılarını kapattı, eylem yaptı

SONRAKİ HABER

74 muvazzaf askere yakalama kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa