20 Kasım 2016 19:00

Sait Faik 110 yaşında

Usta yazar Sait Faik Abasıyanık, 110. doğum yılında Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Paylaş

Edebiyatımızın usta öykücüsü Sait Faik Abasıyanık, 110. doğum yılında Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek bir etkinlikle anılacak. Yazar Necati Tosuner, Akademisyen Yalçın Armağan ve Şair Haydar Ergülen’in konuşmacı olarak katılacağı “Sait Faik 110 Yaşında” etkinliği 26 Kasım’da Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Tarih ve Edebiyat Kütüphanesi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

“Dünya değişiyor dostlarım. Günün birinde gökyüzünde, güz mevsiminde artık esmer lekeler göremeyeceksiniz. Günün birinde yol kenarlarında, toprak anamızın koyu yeşil saçlarını da göremeyeceksiniz. Bizim için değil ama, çocuklar, sizin için kötü olacak. Biz kuşları ve yeşillikleri çok gördük. Sizin için kötü olacak. Benden hikâyesi.”

Usta yazar Sait Faik Abasıyanık, Son Kuşlar Hikayesi’nde adaya gelmeyen kuşları, çimlerin sökülmesini anlatıyor ve dünya değişiyor ve kötü olacak diyordu. Dünya değişti ve kötü oldu… Usta yazarın 110. Doğum gününde değişen dünyamızda Sait Faik Abasıyanık’ın nesilden nesile okunan hikayeleri konuşulacak.

Sevengül Sönmez’in sunumunda gerçekleşecek etkinlikte Yazar Necati Tosuner, Yalçın Armağan ve Haydar Ergülen farklı bakış açılarıyla Sait Faik’i anlatacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Derbide ilk 11'ler belli oldu

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa