20 Kasım 2016 23:05

Cezaevinde şüpheli ölüm

Mehmet Emin Doğan adlı siyasi mahpus, şüpheli biçimde ölü bulundu. Cezaevi idaresi olayın 'intihar' olduğunu iddia ederken aile, ölümü şüpheli buldu.

Paylaş

Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Mehmet Emin Doğan adlı mahpus, şüpheli biçimde ölü bulundu. Doğan’ın bir kardeşi de 7 ay önce Batman Cezaevi'nde şüpheli biçimde yaşamını yitirmişti. 

Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’nde 6 yıldır tutuklu bulunan siyasi mahpus Mehmet Emin Doğan (29) 18 Kasım’da cezaevinde şüpheli biçimde ölü olarak bulundu. Cezaevi idaresi Doğan’ın “psikolojik sorunları nedeniyle” intihar ettiğini söylese de aile ölümü şüpheli buldu. 

Doğan’ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından ailesine verildi. Cenazeyi alan aile, defnetmek üzere Batman’a hareket etti. Diktepe’de onlarca araçlık konvoyla karşılanan cenaze, Receba Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazede konuşan DBP Batman İlçe Eşbaşkanı Şerif Yağız, “Doğan da tıpkı diğer şehitler gibi devlet zulmüne karşı geldiği için cezaevine girdi. Bütün şehitlerin anısı önünde saygı ile eğiliyorum” dedi. 

Doğan için Bayındırlık Mahallesi’ndeki Feqiye Teyran Taziye Evi’nde taziye kuruldu.

Öte yandan ailenin verdiği bilgilere göre, Doğan’ın bir kardeşi de 7 ay önce tutuklu bulunduğu Batman Cezaevi’nde şüpheli biçimde ölü bulundu. Cezaevi idaresi bu olay için de “intihar” iddiasını ortaya attı. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

DBP’nin neden siyaset yaptığı sorgulandı

SONRAKİ HABER

TEM Otoyolu'nda servis minibüsü devrildi : 5 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa