20 Kasım 2016 14:38

Asaib Ehlil Hak'tan Türkiye açıklaması

Asaib Ehlil Hak Hareketi'nin sözcüsü Cevad El Tıybavi yaptığı açıklamada 'Biz her türlü dış müdahaleyi reddediyoruz' dedi.

Paylaş

Irak'ta Asaib Ehlil Hak Hareketi tarafından bugün yapılan bir açıklamada, Türkiye'nin Haşdı Şabi'nin Telafer'e girmesi konusundaki tutumunun kendilerini ilçeye girmelerini engellemeyeceğini ve bölgedeki güçlerin Telafer'e girmeleri konusunda komut bekledikleri ifade edildi.

Asaib Ehlil Hak Hareketi'nin askeri sözcüsü Cevad El Tıybavi skypressiq sitesine yaptığı açıklamada, ''Türkiye'nin başbakan İbadiye Haşdı Şabi'nin Telafer'e girmemesi uyarısına Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi terörü destekleyen ülkeler destek vermiştir. Biz de her türlü dış müdahaleyi reddediyoruz.'' dedi. Sözcü açıklamasında ayrıca, ''Bölgedeki Haşdi Şabi kente girmek için komut bekliyor. Tüm ilçe insanları Telafer'in kurtarılmasını bekliyor. Irak topraklarının kurtarılması için dış müdahaleler de kabul edilemez'' ifadesini kullandı. Telafar'in bir Irak kenti olduğunu sözlerine ekleyen sözcü, ''Bu kenti ancak kendi evlatları kurtarmalı. Türkiye ve hiçbir dış etkenin iç işlerimize müdahale etmesini kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Basın özgürlüğünün yeni mücadele alanı adliyeler oldu’

SONRAKİ HABER

Yunanistan'ın yaralı mültecileri zorla Türkiye'ye geri gönderdiği iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa