19 Kasım 2016 20:31

TÜYAP Kitap Fuarı önünde metrobüs izdihamı

35. İstanbul Kitap Fuarı hafta sonu ziyaretçi akınına uğrarken, metrobüse uzanan üst geçitte ve turnikelerin önünde izdiham oldu.

Paylaş

İstanbul Beylikdüzü'deki TÜYAP fuar alanında bu yıl 35'incisi düzenlenen kitap fuarı hafta sonunda ziyaretçi akınına uğrarken, metrobüse uzanan üstgeçitte ve turnikelerin önünde izdiham oldu.

Türkiye ve yurt dışından birçok yazarı okurları ile bir araya getiren yurt içi ve dışından yaklaşık 800 yayınevi ve kurumun katıldığı TÜYAP Fuar Merkezi’ndeki fuara cumartesi günü güzel havanın da etkisiyle gitmek isteyenler E-5 karayolunun yanı sıra metrobüsü tercih etti.

Gün boyu Beylikdüzü TÜYAP'a metrobüslerle binlerce kişi taşınırken metrobüs istasyonu ile TÜYAP’ı birbirine bağlayan üst geçitteki yoğunluk nedeniyle zaman zaman yolun karşı tarafına geçmek isteyenler canlarını tehlikeye atarak araçların arasından geçti. Akşam saatlerine girilmesi ile izdiham bu kez tersine döndü. (DHA)

 

  • Fuardaki stantları gezen ziyaretçiler, metrobüse giderken üstgeçit ve merdivenlerinden metrobüs istasyonuna kadar olan alanda insan seli oluşturdu.

  • Geçen hafta perşembe günü açılan ve yarın saat 10.00-19.00 saatleri arasında bu yıl son kez ziyaret edilebilecek fuardaki yoğunluğun devam etmesi bekleniyor.

  • Yakınlarını kaybetmeden kendilerini turnikelerin önünde güçlükle atanlar kartlarını okutabilmek için dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

  • Ziyaretçiler, kitap fuarının süresinin azlığından yakındı.

ÖNCEKİ HABER

Bölge baroları: Kısıtlayıcı uygulamalardan vazgeçilmeli

SONRAKİ HABER

AB ve NATO Türkiye’ye mesafe koyabilecek mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa