19 Kasım 2016 16:20

G20 Hamburg’da protesto edilecek

7-8 Temmuz 2017 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirilecek olan G20 zirvesi kitlesel bir yürüyüşle protesto edilecek.

Paylaş

Türkiye’nin de içinde olduğu 20 gelişmiş ülkenin temsilcisi 7-8 Temmuz 2017’de  Hamburg’da G20 zirvesini gerçekleştirecek. Zirveye karşı olan güçler ise bir araya gelerek “G20 zirvesine karşı Attac” inisiyatifini oluşturdu.

DGB gençlik, NAV-DEM, Hamburger Forum, Die Linke , DKP ve DİDF’in de aralarında olduğu bir çok kurumun bulunduğu inisiyatif paneller, toplantılar ve forumlar bir çok farklı etkinliğin yer alacağı bir karşı zirve örgütleyecek, 8 Temmuz 2017’de ise büyük bir yürüyüş yapılacak.

Etkinliklere ilişkin düzenlenen basın toplantısında Attac adına Werner Retz, DİDF adına Sedat Kaya, Interventionistische Linke Emly Laquer, Nav Dem adına Yavuz Fersoğlu konuştu. Açıklamada on binlerce kişinin katılması beklenen yürüyüşte dünya politikasının en kötü temsilcisi olan 20 devletin hükümet başkanlarının ve politikalarının protesto edileceği belirtildi. (Hamburg/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Proje Okul’a karşı veliler imza topluyor

SONRAKİ HABER

26. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...