19 Kasım 2016 11:44

Önergede imzası olan vekil: Kesinlikle geri çekmeyiz

Çocuğa cinsel istismarda evlilikle cezasızlığın önünü açan önergenin altında imzası olan AKP'li vekillerden Ramazan Can, önergeyi savundu.

Paylaş

Çocuğa cinsel istismarda evlilikle cezasızlığın önünü açan önergenin altında imzası olan AKP'li vekillerden Ramazan Can, önergeyi savundu ve geri çekmeyeceklerini söyledi.

RS FM’de konuşan Can, “Zorla tecavüz, şudur budur doğru şeyler değil. Buradaki hadise evlenme yaşı tutmadığı halde bir evlenme yapılmış bir akit edilmiş düğün dernek kurulmuş, düğüne siyasiler protokol katılmış neticede bu hadiseden bir çocuk meydana gelmiş. Doktorun ihbarı üzerine savcılık devreye girmiş on küsur yıl ceza almış ve kız çocuğu bebeğiyle ortada kalmış. bunun üzerine bu travmatik duruma karşı bir önlem almamız gerekiyor” dedi.

Bu konunun "Türkiye'nin kanayan yarası olduğunu" iddia eden Can,  "Bu tür hadiselerde vereceğimiz cezalarla çocuğu dağa kaldırmış, tecavüz etmiş alçak sapıklara vereceğimiz cezalar aynı olamaz" şeklinde konuştu.

Can, "Bizim muradımız cinsel istismar suçlarında cezaları arttırıp bunları ayırmak. Bizim de çocuğumuz var, Allah muhafaza" dedi.

Can, "Önergeyi geri çeker misiniz" sorusuna ise, "Kesinlikle! Biz önergemizin doğru olduğuna inanıyoruz" şeklinde cevap verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Tuzla Sulak Alanı'nda kirlilik ve kaçak avlanma tehlikesi!

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa